Booking.com
Itálie lyžování

Itálie lyžování

Pokud milujete zimní sporty, můžete si být jisti, že Itálie lyžování je jednou z možností, která vás zaručeně nezklame. Pokud nevíte, kam konkrétně vyrazit, podívejte se společně s námi na seznam nejoblíbenějších středisek, kam se samozřejmě řadí i lákavý Kronplatz. Podíváme se hlavně tam, kde se lyžuje velmi často, a to díky bohaté sněhové nadílce.

Lákavé Itálie lyžování nabídne středisko Arabba Marmolada

I když celkem je k dispozici zhruba jenom 90 kilometrů sjezdových tratí, je toto středisko unikátní hlavně v tom, že vás zde čeká celkem vysoká sněhová pokrývka. Není výjimkou, že na startu sezony zde můžete očekávat i 150 centimetrů sněhu. Takové Itálie lyžování nezklame rozhodně nikoho.

Chcete vědět, kde se lyžuje? Poradíme vám

Dalším střediskem, kde můžete očekávat celkem vysokou sněhovou nadílku je středisko nazývané jako Bardonecchia. Když se ptáte, kde se lyžuje, máte velkou pravděpodobnost toho, že zde tomu skutečně tak bude. Právě zde na vás čeká na 100 kilometrů sjezdových tratí, na kterých může být sněhová nadílka ve výši i okolo 160 centimetrů sněhu. A to také v době, kdy začíná hlavní sezona, což je obvykle období poloviny prosince.

Hledáte velké italské Alpy střediska? Máme pro vás tip

Pokud hledáte střediska skutečně rozsáhlá, rozhodně je v rámci Itálie najdete. Jedním z takových je třeba oblast Alta Valtellina, která zahrnuje hned několik středisek. Tento tip patří mezi italské Alpy střediska, která rozhodně nezklamou. A to jak proto, že k dispozici na 225 kilometrů sjezdovek, tak samozřejmě také z toho důvodu, že zde můžete na startu hlavní sezony najít i 50 centimetrů sněhu. Podobně úchvatnou oblastí je i Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise. Zde vás čeká celkem 322 kilometrů sjezdovek, stejně jako metrová sněhová nadílka už na startu hlavní sezony. A to je lákadlo, které nezklame.