Booking.com
Italské Alpy

Italské Alpy

Není to nutně jenom Kronplatz, který je dokonalým místem pro milovníky lyžování. Jsou tu i další možnosti. Italské Alpy jich nabídnou více než dost. Pokud hledáte střediska, do kterých můžete vyrazit, přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vás rozhodně nezklamou.

Italské Alpy nabídnou středisko Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

Jedná se o oblast, která zaujme svými dlouhými sjezdovkami, stejně jako moderním rázem. Celkem je k dispozici 322 kilometrů sjezdovek a kapacita lanovek je necelých 92 000 přepravených osob za hodinu. Italské Alpy nemusí být nutně jenom drahé, jelikož do tohoto střediska pořídíte denní skipas za 46 EUR. A vzdálenost z Prahy? Zhruba 1 000 kilometrů, což znamená asi 10 hodin jízdy.

Láká také Alta Valtellina

Ani toto středisko vás zcela určitě nezklame. Pokud vyrážíte z ČR, doporučujeme zamířit hlavně na severní stranu dané oblasti. Celkem na vás čeká 225 kilometrů sjezdovek, jelikož celý areál sdružuje oblasti Bormio, Livigno, Santa Caterinu a San Colombano. Potěší i ceny skipasu, který pořídíte v rámci třídenní varianty za 135 EUR. Pokud se chystáte z Prahy vlastním automobilem, bude před vámi zhruba 700 kilometrová vzdálenost, která se dá urazit za 8,5 hodiny jízdy.

Folgarida Marilleva nadchnou zajímavostmi

A to proto, že se jedná o uměle postavené ubytovací stanice. Tento areál zaujme hlavně tím, že je k dispozici celkem 50 kilometrů sjezdových tratí a kapacita vleků a lanovek, které za hodinu přepraví na 35 000 osob. Pokud se podíváme na ceny, tak celý den si dospělý zalyžuje za cenu 41 EUR. Středisko dále nadchne i vzdáleností od Prahy. Na místě lze být za něco přes 7 hodin, což odpovídá vzdálenosti zhruba 750 kilometrů. Italské Alpy jsou dobře dostupné.

Lákavé Livigno nezklame

Taktéž jedno z velmi známých středisek, které leží ve vysoké nadmořské výšce. Nabídne přepravní kapacitu přes 50 000 osob za hodinu a celkem 115 kilometrů sjezdových tratí. Dospělá osoba si zde zalyžuje za 46 EUR a u stanice lanovky můžete být z Prahy za 7,5 hodiny. A to pokud pojedete vzdálenost 650 kilometrů souvislým tempem.