Booking.com
Počasí Kronplatz

Počasí Kronplatz

Pro lyžování nebo snowboarding je počasí nesmírně důležité. Pokud vás zajímá, jaké konkrétní je nejenom aktuální počasí Kronplatz, ale jaké je i to dlouhodobé, přinášíme vám základní fakta. Roli v tomto směru hrají především tři metody možné předpovědi, se kterými vás seznámíme.

Kdo poskytuje aktuální počasí Kronplatz

Pokud hledáte ideální dobu spojenou s cestou do tohoto lyžařského střediska, je ideální zohlednit a porovnat tři různý typy předpovědí. První je klasická lyžařská předpověď, která zahrnuje celý areál. Je spojena především s informacemi o sněhové pokrývce a o tom, kolik ho napadne a kdy. Dále je dobré při plánování cesty zohlednit i dlouhodobou předpověď, která nám poví, jaké bude počasí Kronplatz z hlediska teplot, jasné nebo zatažení oblohy, nebo větru. Třetí předpovědí může být ta horská, která je zveřejňována na základě dat z alpského modelu ZAMG, který je v horských oblastech využíván.

Jak vypadá Kronplatz počasí? Pomohou i webkamery

Kromě daných předpovědí, které doporučujeme dlouhodobě sledovat, je ideální znát také aktuální podobu toho, jak to ve středisku vypadá. Kronplatz počasí vám tak mohou přinést i webkamery, kde uvidíte nejenom množství sněhu nebo aktuální rozptylové podmínky. Webkamera vám přenáší také aktuální informace o naměřené teplotě, stejně jako aktuální informace o síle větru, které v jednotlivých mapovaných oblastech fouká.

Jaká je předpověď počasí Kronplatz z hlediska sněhu?

Sníh je to, co vás jako lyžaře zajímá nejvíce. Dlouhodobé informace jasně říkají, že výška sněhu se může v dolních oblastech pohybovat okolo 50 centimetrů, zatímco v horních může překračovat i hodnotu jednoho metru. Sněhová předpověď počasí Kronplatz tedy nezklame ani v tomto ohledu. Samozřejmostí je, že nejlepší sněhové podmínky jsou spojeny s hlavní sezonou, kdy lze očekávat právě to množství sněhu, které jsme uvedli výše.